Miért érdemes a törzsre, medencére és nyakra hangsúlyt fektetni a sportmasszázs során
1. A medence és csípő a test központja – innen indul minden mozgás
A medence és a csípő régiója a test statikai és dinamikai központja. Ha ez a terület feszes, kötött vagy elmozdult, az az egész test mozgásláncára kihat. Hiába masszírozzuk hosszan a lábakat, ha a medence nincs egyensúlyban, a végtagok izmai rövid időn belül újra feszessé válnak, a panaszok visszatérnek. Ezért kulcsfontosságú, hogy a masszázs során kiemelt figyelmet fordítsunk erre a területre.
„A medence izmai kritikus szerepet játszanak a járásban, az egyensúlyban és a terhelés átvitelében sport és mindennapi mozgás során.”
2. A törzs és a felső hát állapota meghatározza a végtagok terhelését
A gerinc, a lapockák és a vállak helyzete meghatározza a testtartást és a végtagok mozgásának minőségét. Ha a vállak előreesnek, a hát középső-felső szakasza kötött, az egész test egyensúlya megbomlik, a lábakra is helytelen terhelés kerül. Ilyenkor a lábmasszázs önmagában nem oldja meg a problémát, mert a kiváltó ok a törzsben keresendő.
„A masszázsterápia, különösen, ha azt mozgásterápiával kombinálják, hatékonyan csökkenti a fájdalmat, növeli a mozgástartományt és javítja a medence funkcióját.”
3. Az okokat, nem csak a tüneteket kezeljük
A sportmasszázs célja nem csupán a fájdalmas pontok kezelése, hanem a mozgásrendszer egészének harmonizálása. Gyakran a lábakban jelentkező panaszok mögött is a törzs, a medence vagy a nyak diszfunkciója áll. Ha ezeket a központi területeket helyrehozzuk, a végtagok is felszabadulnak, és tartósabb eredményt érünk el.
„A törzs stabilitása nemcsak a fizikai teljesítményt javítja, hanem az alsó végtagi sérülések megelőzésében is kulcsszerepet játszik.”
A sportmasszázs során a központi régiók (fenék, törzs, nyak) alapos kezelése elengedhetetlen ahhoz, hogy a végtagok masszázsa valóban hatékony legyen. Ezért fordítok ezekre a területekre több időt, hogy ne csak a tüneteket, hanem a kiváltó okokat is megszüntessük – így tudunk együtt valódi, tartós eredményt elérni.
„A mélyszöveti masszázs nemcsak a fájdalmat csökkenti és a mobilitást növeli a kezelési területen, hanem a test más pontjain is pozitív hatást fejt ki a mozgásminták javításával.”
Ez a szemlélet a legmodernebb sportrehabilitációs és funkcionális szemléletű terápiák alapja, és hosszú távon sokkal eredményesebb, mint a tüneti, csak végtagokra fókuszáló masszázs.
Fedezzen fel többet mTm Sportmasszázs Stúdió-tól
Iratkozzon fel, hogy a legfrissebb bejegyzéseket megkapja e-mail-címére.